!Blog momentálně trochu-pozastaven!

Chceš spřátelit? Klikni SEM (spřátelování je časově omezeno tak honem ^^)

Aktuální kapitola Donuts: Tady

Červen 2012

This is...the end

16. června 2012 v 20:18 | Pyrit
~Moc...se omlouvám~

Bitter

12. června 2012 v 1:40 | Pyrit |  Povídky jednodílné
Opět další půlnoční úvaha z pohledu mého druhého alterega (před tím než přečtete tento článek, doporučuji napřed přečíst Breathing nebo alespon jeho předmluvu..) Nemusím podotýkat ,že vše co je tam napsané je pravda a opravdu jsem to v tu noc udělala,alespoň doufám. Žádné dlouhé kecy, přečtěte si to a užijte si moje klasické,psychologické vypravování. Pyrit

Vzbudil se se studeným potem na čele a pomalu se posadil.
"Takže to byla jenom noční můra..noční..můra..huh?"

Kodona

10. června 2012 v 17:47 | Pyrit |  Lolita

~Princátko~

Název "Kodona" vymyslel Ryutarou, zpěvák skupiny Plastic Tree. Když se ho ptali, jak by popsal svůj styl oblékání, popsal ho slovem "Kodona" - "dětský". Tento módní styl má tedy představovat malého prince... (ano určitě si vzpomenete na nějaký starší film nebo pohádku, kde princátka nosila krátké kalhoty s podkolenkami (^^)). V dnešní době, zvláště na západě, se tento pojem používá všeobecně pro mužský protějšek od Lolity
Ač má tento styl představovat chlapce, často jej nosí děvčata.
~ Na hlavu klobouk (cylindr) nebo miniklobouček. Používají se všelijaké designy. Klobouk není podmínkou, viděla jsem spoustu skvělých Kodona oblečení i bez klobouku
~ kravata nebo mašle pod krk, popř. fiží
~vesta nebo sako. Jejich střih je takový, že jsou v pase zabrané - tvoří užší pas, nesou volné jako "normální" saka.
~ kalhoty, používají se různé délky - od kraťoučkých kraťásků (což je pak moc vyzývavý model :P), nebo kalhoty krátké ke kolenům až po tříčtvrteční kalhoty. Kalhoty nejsou dlouhé, jde o to, aby šly vidět podkolenky! :D
~Pokud chcete vypadat více elegantněji (spíše do Dandy stylu), nosí se spíše normální dlouhé kalhoty
~ pruhované nebo jednobarevné podkolenky, popř. nadkolenky
~ hodně časté jsou platformy, ale nejsou podmínkou. Dost dobře vypadají i glády
~ Barvy jsou spíše tmavší, nejčastěji se kombinují s černou a bílou
~ Další vhodné barvy: hnědá, červená, tmavě modrá
~ Oblíbené jsou tartanové (kárované) vzorky, Nebo i svislé proužky

A co s tímhle stylem já?

No právě protože mi klasická lolita nevyhovuje,patřím k ostatním dívkám které se vyžívají právě v Kodona stylu. Co na to říct? No vám se to nelíbí?
Na fotce: Košile (stejná jako u Aristocrat),vesta (vzadu má šněrování),Krátké kalhoty (károvaný vzor, na fotce bohužel není moc vidět),síťované podkolenky,goth lola boty,křížek na krk
Nejhůře opět dopadly vlasy (lakování a tupírování bylo mnohokrát opakované -_-)


Aristocrat

10. června 2012 v 17:33 | Pyrit |  Lolita

~Můj nejoblíbenější~

Název "Aristocrat" pro tento módní styl je hodně matoucí. Původně to bylo označení pro mladé muže z bohatých vrstev, ovšem v japonské pouliční módě označuje styl spíše dámský (i když na pánech jsem jej také už viděla). Pokud hledáte módní styly pro pány, jsou jimi spíš Ouji nebo Dandy, případně i Kodona.
Aristocrat styl jednoznačně spadá do kategorie "Romantický Goth". Hlavním znakem je dlouhá sukně, v černé či tmavé barvě. Dámská verze má sukni zdobenou krajkami, volánky, vzadu je často bohatě nabíraná a může mít i honzíka. (Pánská verze nosí sukni jednoduchou a pod ní ještě kalhoty.) K sukni se nosí krajková halenka - dámy mohou použít typickou Lolita halenku, pánové zdobenou košili s bohatým fiží.

Jak vlastně tento styl vznikl? Značka Moi Meme Moitié, kterou vede legendární kytarista Mana, má dvě hlavní návrhářské linie - Elegant Gothic Lolita (pro dámy) a Elegant Gothic Aristocrat (pro pány). Mana často navrhuje pro EGA právě dlouhé sukně, a možná právě z toho se vyvinul tento styl.
V barvách jednoznačně převažuje černá. Ta se nejčastěji kombinuje s bílou, červenou nebo tmavě modrou barvou.
Korsety, saka se zajímavým střihem, kulaté headdresy, kloboučky s černým závojem, vějíře, výrazný makeup (hodně černé oči), kříže, růže... možná by se i dalo říci, že je to Gothic Lolita s dlouhou sukní.

Jak sem ho vyřešila já?

Takže opět se ukazuje že jsem amatér. Místo sukně mám jenom kabát.Ovšem doufám že nevypadá až tak hrozně. Tenhle styl patří mezi moje nejolíbenější a celosvětově nejméně okoukané (pána v sukni nevidíte moc často ,ne?)
Na fotce: Košile (s nabíráním,ozdobným límcem a mašlí u pasu),saténové kraťásky,černý kabát,goth lola boty
Nejvíce to asi odnesly vlasy..nevíte jak dlouho mi trvalo je sepnout aby i zezadu vypadali jako krátké..-_-
Pyrit

Classic lolita

10. června 2012 v 16:55 | Pyrit |  Lolita

~starodávná lolita~

Jedná se o nejvíce elegantní styl, vhodný i pro starší dívky. Velice se inspiruje v 19. století. Dívka nechce vypadat extrémně a šokovat, chce být spíše jen krásná a elegantní. Classic Lolita šaty jsou vhodné i na slavnostní společenské události.

Hodně záleží na střihu. Většinou je spíš jednodušší, zato ale zajímavý.
Krajek je jen málo, zato se často používají volánky
Často používaný je střih šatů do A
Barvy a potisky
Barvy jsou spíše tmavší, elegantní - černá, tmavě hnědá, tmavě zelená, tmavě modrá, vínová, krémová, bílá, starorůžová...
Potisky květin (jak tmavé tak i světlé, jak malé kytičky tak i velké květy)
Elegantní potisky (kárované, ornamenty, noty)
Doplňky
Do vlasů: bonety, květiny do vlasů, ozdobné čelenky (ale ne moc široké, spíše užší a víc elegantní), elegantní klobouky, kulaté headdresy, menší mašle
Kabelka, paraplíčko, korále, brož, zlaté nebo stříbrné šperky

Jak jsem to tedy vyřešila já?

Vzhledem k tomu že v normálních lolita outfitech se moc nevyžívám,protože je nenosím ani mi nesluší. To byla velice jednoduchá až amatérská volba..Co na to říct? Když už vypadat jako kostka cukru,alespoň se s tím nepiplat moc dlouho..
Na fotce: Košile (původně vyrobená na Aristocrat) ,bombarďáky,spodnička, sukně s květinami a decentní (kvalitní!) krajkou, vycházkový klobouk s tmavě modrou stuhou (která není vidět, kratkové ponožky, gothic lola boty (bohužel ty krémové na platformě jsem nemohla najít..snad někdy dodám.

(Některé opisové informace mám odtud)
Pyrit

Back!

10. června 2012 v 16:43 | Pyrit |  moje články
Konichiwa!
Jsem zpět a v plné síle!
Co se vlastně dělo? No nic extra..Neměla jsem chuť ani odvahu sem psát. A všem SB se moc omlouvám..jsem zkrátka nezodpovědnej spratek..-_- K mému deníku a k tomu co se událo se vrátíme snad někdy jindy. Dneska vás čeká zával lolity! Ano konečně jsem vyfotila některé svoje outfity. (Mimochodem mým vlasům to neudělalo moc dobře... udělat to tak aby jednu vlasy vypadaly rovné,jednou krátké a jednou natupírované..-_- ech..omlouvám se jim.)
Takže zkrátka a dobře,jsem tu a jsem odhodlaná psát (ale líná pořád stejně xD )
Vítejte u v Pyritině pekle
Nebo kdekoliv jinde.

Pyrit volá zemi (nebo jakoukoliv jinou planetu)

3. června 2012 v 1:47 | Pyrit |  moje články
~Ačkoliv mám obrovskou spoustu povinností,cílů a vážně dobrých nápadů byla jsem poslední dobou pod vlivem

takové letargie, že to prostě působilo jako ztráta času.~

Přestalo mě bavit úplně všechno co dělám.Ano dokonce i kreslení a psaní (je to skoro neuvěřitelné..).Jediné co jsem byla za poslední dobu ochotna sepsat byla esej do češtiny a kdy jsem si naposledy "jen tak kreslila" už si doopravdy nepamatuju..so patetic...
Nehledě na to že mě nebaví už i to co nedělám.Protože jenom pomyšlení na to je ,řekněme si upřímě, nudně-nudné.
Ano,inteligent Pyrit si totiž založila dva blogy,protože se nebyla schopna vyrovnat ani s něčím tak stupidním jako je stalkrování matky a kamarádek. Jenomže to znamená dvakrát tolik práce a ještě deprese z toho že mě v mém druhém světě zatím nikdo neposlouchá...perfektní...
Taky jsem si až dneska uvědomila,že se prostě vůbec nestarám o svůj účet na deviantartu..přidávat díla mě bavilo tak týden.A ikdyž mám výkresů,nákresů,náčrtků a kdo-ví-jak-to-pojmenovat,plný stůl..upřímě,komu by se to chtělo skenovat,nebo fotit?

Not bad!

2. června 2012 v 12:45 | Pyrit |  moje články
~Konichiwa mina!~
Poprvé za celej týden mám na vás alespon trochu čas..takže začneme výšplechty z dnešního dne..
Konečně jsem se odhodlala najít nějakej anime facebook design!
Po hodině usilovného hledání stránky která by nebyla "fejk" (ok..já vím jak se to píše) nebo mi po ní neexnul počítač,jsem skákala radostí po stole.
První problém?
Po dvacetiminutovém projíždění celého seznamu,jsem se musela smířit s faktem že tam prostě žádnej yaoi dess nenajdu TT_TT,ok..to bych přežila.Tak co takhle Naruto?
BVohužel Narutoidní designy byly povětšinou nechutně přeplácané.Takže jsem začala hledat bishíky,lolitky atd..Jenomže jsem tvrdě narazila! Jak se má člověk rozhodnout ,když jsou všechny tak nehorázně úžasné?