!Blog momentálně trochu-pozastaven!

Chceš spřátelit? Klikni SEM (spřátelování je časově omezeno tak honem ^^)

Aktuální kapitola Donuts: Tady

"Vím jak chutná vzduch"

14. dubna 2012 v 16:00 | Pyrit |  Knížky
Ok..já nejsem žádná anorektička! Je to článek o knížce! :D No pojďme se na ni podívat..
(Mimochodem,Pyrit oběvila kouzlo přednastavených článků,protože má moc práce ^_^; takže tenhle je taky ..)
Hlavní zajímavost na této knížce je to,že je to autobiografie (tzn.napsal to člověk o kterém to je). To znamená: Začteme se do příběhu bývalé modelky a nyní terapeutky Marie Hirse.
Hned první věc která by vás mohla zajímat: Přestože tato neuvěřitelně silná žena pochází z dánska,byla modelkou v JAPONSKU! (ano musela jsem vám to říct,hned jakmile jsem si tuto informaci přečetla..bohužel až v knize,mě to totiž nikdo neřekl! Četla jsem ji s o to větším zájmem.) Tak doufám že je to pro vás dostatečné lákadlo ;)

Děj: Nevím jak ho mám popsat..Chvíli je na hoře pak dlouho dole. Ocitneme se na několikati různých místech→napřed v Japonsku,tam to všechno začíná.Dále v Dánsku v domě její matky,anorexie se prohlubuje. Nemocnici,ze které ale stejně na pokraji smrti odchází.V domě jejího přítele,který ji kvůli jejímu tělu nenávidí.A znovu v domě její matky.

Moje hodnocení:Kniha je velice otevřená,autorka popisuje dokonale a bez zábran! Divíte se co všechno jim při jejich stavu létá hlavou..Ale jedno se naučíte,naučíte se neodvracet od takových lidí zrak ani pomocnou ruku. Pochopíte jak se cítí,jak uvažují. Je to silný příběh a dokonce s dobrým koncem.Mám tu knížku ráda..takže si ji nejspíš někdy přečtu ještě jednou.Jinak není nijak tlustá..měla jsem ji tak za 40minut(horší čtenáři tak hodinku a půl,max dvě)..Ale pozor některé části vás přinutí na chvíli ji zavřít a jenom tak zírat na obal. Je těžké pochopit jejich myšlenkové pochody..Ale zároveň vás kniha vtáhne,nemyslím si že by ji někdo zvládl nedočíst.
Pyrit
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mizuki M. Mizuki M. | Web | 14. dubna 2012 v 19:22 | Reagovat

JOP, miluju knížky s autobiografií ... a zvlášt nějaké takové jako je tato, zvlášt když je tam i Japonsko =))

2 Chisuke Chisuke | Web | 14. dubna 2012 v 23:04 | Reagovat

Jé, tak až dočtu čtvrýho Eragona, vím, po čem sáhnout (teda tři hodiny hledat v knihovně, orientační smysl mám HODNĚ špatný) Mám ráda takovýhle knížky, jsou takový... reálný, prostě víc osobitý. Trošku mi to připomíná My děti ze stanice ZOO. To je zase o drogách. Jestli to neznáš, určitě si to přečti, je to sice hrozně depresivní, ale i... prostě věříš, že se to opravdu stalo. Protože víš, že se to stalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama