!Blog momentálně trochu-pozastaven!

Chceš spřátelit? Klikni SEM (spřátelování je časově omezeno tak honem ^^)

Aktuální kapitola Donuts: Tady

"První starosti"

27. dubna 2012 v 19:57 | Pyrit |  Knížky
Ano máme tu další knihu co jsem četla (mimochodem se teď připravte na spoustu knih,dala jsem si předsevzetí že každý den přečtu alespoň jednu ^^ )
Děj: Stkáváme se s hlavní hrdinkou Sally,která si připadá,jak sama celou knihu tvrdí "neuvěřitelně t-l-u-s-t-á".A co proti tomu dělá? No to je přece jasné,drží dietu! Dále je těžké děj popsat.Popisuje jak měla na jídlo strašnou chuť ale odolávala.Někdy se neudržela a přejedla se. Neustále se ztotožňuje se svými dvěma kamarádkami.Jedna vypadá jako modelka a ta druhá je minimálně sportovní typ.A pak je tu stará kamarádka,Zoe. Jak to jen dělá že je tak neuvěřitelně hubená? Sally se jí nechá inspirovat,postupně se dostává i ke zvracení a hádkám s rodiči.
Situlace je čím dál horší,ale najednou je Zoe v nemocnici.Proč? Trpí mentální anorexií a Sally už k ní taky nemá daleko. Ne takhle zončit nesmí! Naštěstí se anorexie zbavila dřív než mohla plně propuknout.

Moje hodnocení: Tuhle knížku jsem přečetla i přes to že se mi tyto obaly (ano tyto infantilní,puběrťácké obaly!) neuvěřitelně příčí. Potřebovala jsem totiž nasbírat co nejvíce informací o poruchách příjmu potravy (měli být totiž tématem mého řečnického cvičení do slohu..).Tak zaprvé naprosto splnila moje očekávání!
Totální blbost,naprosto dokonale odhadnutelné situlace a až děsivě umělá! Do teď jsem byla zvyklá o této nemoci číst akorát autobiografie a tahle knížka mě opravdu zklamala ,právě kvůli dojmu který NEpůsobí..Můžete si ji zkusit přečíst.Trápit se s ní budete přibližně 1hodinu a 30minutek..možná 2hodinky,ale to maxmálně. Nemohu vám ji vřele doporučit, sice nezklamala ,ale taky jsem od ní nic nečekala. Nic nového a světaborného,vyloženě na zabití času..ale jak se říká "Každý máme právo na utvoření vlastního názoru"
Pyrit
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex///Takee (Takeelick Takeeson Takeesaurus) Alex///Takee (Takeelick Takeeson Takeesaurus) | 27. dubna 2012 v 20:45 | Reagovat

Mně to taky až tak nenaplnilo, když jsem to četla :P

2 Michelle Michelle | 28. dubna 2012 v 12:30 | Reagovat

No, ani se tomu moc nemůžeš divit. Tahle spisovatelka píše pro devítiletý holky, tak, aby se jim to dobře četlo. Já sama jsem to četla v druhý třídě, to se mi  to docela líbilo, ale teď bych se toho nedotkla. Je to moc naivní, jednoduchý... Prostě, jak už jsem psala, pro malý děti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama