!Blog momentálně trochu-pozastaven!

Chceš spřátelit? Klikni SEM (spřátelování je časově omezeno tak honem ^^)

Aktuální kapitola Donuts: Tady

Fly High! recenze

3. dubna 2012 v 19:48 | Pyrit |  Knížky
OK už dlouho jsme neměli žádnou recenzi..a na co jsem se ji tedy odhodlala udělat?
Seznamte se prosím,toto je vrcholné dílo mojí babičky! Pokud jste si představili senilní postarší dámu sedící u telenovel..máte pravdu a tu znásoobte ještě třikrát a přičtěte to, že je bývalou učitelkou češtiny..^_^;;
To by bylo vše o okolnostech oběvení se,této mangy v mé knihovně.
O co se tedy jedná? Už na první pohled můžeme zjistit že je to klasika→to znamená hetero(hluboké zklamání) a hlavní hrdinka je silná (uzvedne náklaďák) ale má IQ tykve..
Příjde mi míjící se s účinkem vypisovat vám sem děj ,když je to stejně knížka z velké řady a v ČR zatím vyšli jenom dva díly..ale jelikož se to jmenuje recenze,musím jej sem dát.

Děj: Dvanáctiletá Meru se po letech vrací domů k matce. Dosavadní roky svého života totiž trávila s otcem v horách tvrdým výcvikem (proto je blbá,ale uzvedne náklaďák..).No a nastupuje na střední školu. Na té,je jako ostatně ve všech mangách ze školního prostředí,parta lidí ,kteří ji ovládají. To se ale Meru nelíbí ,a po tom co tato zlosyn-parta ublíží i její nejlepší přítelkyni se stává předsedou studentské rady (jako jediný kandidát,protože všichni ostatní mají v gatích nasráno) a chystá se šikanu zastavit.Dokonce získá tři přátele (z čehož jeden je takový ten "speciální" víte co tím myslím že jo?) ..A to je defakto celý děj první knihy. Kissing čekejte až na úplném konci.. a ještě neobjasněný..to je vše.

Teď poněkud osobnější hodnocení: Dávám rozhodně plus za sloupečky "na vycpání", autorka si s nimi vyhrála a dokážu je číst pořád dokola..To samé můžu říct o poslední stránce knihy ta je taky pěkná.
Dále tu máme kresbu, povedená,ikdyž můj styl je ještě trochu jiný.Každopádně je velice příjemná na oči,s mnoha detaily a pěkně zpracovaná.
Příběh..ten je pro mě trochu horší.Poslední dobou totiž nejsem moc slaďácký typ, ale opět je tu ,alespoň něco málo zajímavého.
Další malé plus dávám za humor. Ano většinu knížky jsem se smála,ale neberte to zase moc pozitivně. Zapříčinily to hlavně již zmíněné sloupěčky "na vycpání" (měla bych pro ně vymyslet zkratku..nechce se mi to pořád vypisovat :D ) a styl kresby ,kterému se v některých částech opravdu nejde nezasmát.^^

Závěr: Tato manga ode mě dostává 50% rozhodně nebyla špatná ,ale ničím mě nezaujala. Pokud jde o další díl,ten jsem ještě nečetla a v nejbližší době se na to nechystám..Je sice pravda,že jakmile tuto mangu někde uvidím za symbolickou cenu určitě si ji koupím ,nejmíň ze zajímavosti.. Ale můj zájem z hlubokých dřímot fakt neprobrala.
Doufám ,že vás od ní moc neodradím a skalním fanouškům se omlouvám..(není to tak špatná recenze ,ne?) ^^
Pyrit
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama