!Blog momentálně trochu-pozastaven!

Chceš spřátelit? Klikni SEM (spřátelování je časově omezeno tak honem ^^)

Aktuální kapitola Donuts: Tady

Listopad 2011

užasný anime seriál..

13. listopadu 2011 v 8:54
http://nippo.blog.cz/1107/special-a-episody#komentar95130102

Gravitation (Přitažlivost)

12. listopadu 2011 v 18:06 Knížky
gravitation
Tenhle manga komiks mám opravdu moc ráda moc jsem od něj nečekala ,ale opravdu mě chytil. Tato manga je spíše romatického ražení ,ale s typickým humorem takže je nemožné se u ní nudit.

Popis knihy: "Pojednává o mladém muži jménem Shindo Shuiji, který se chce stát slavným zpěvákem. Jednou, když se vracel pozdě večer domů z práce narazil na neznámého muže, který mu zkritizoval jeho text... Po několika dnech trápení Shuiji zjistil, že onen muž je slavný spisovatel "červené knihovny" a rozhodl se mu dokázat, že jeho text je ten pravý.."
Dávam sem jenom kvalitní knihy které se mi líbily takže doufám nemusím připomínat , že ji rozhodně doporučuji. ;)


Padlý měsíc

12. listopadu 2011 v 17:37 Knížky
..........................padlý měsíc
Od této knihy jsem toho hodně očekávala a relativně moje očekávání splnila. Jedná se o soubor povídek o padlých andělech a démonech. Některé sice zacházejí až za hranice mého vnímání , ale minimálně většina se jim povedla.

Oficiální popis knihy: "Tato sbírka příběhů o lásce mezi mladými muži potěší všechny fanoušky krásných andělůa neméně krásných démonů!"
První povídka je padlém andělovi který byl vyhnán z Eternu na obrovskou poušť. Myslel si že na poušti není jiné oázy kromě Eternu a o to víc se lekne muže kterého uvidí před sebou... (Tahle se jim velice povedla)
O ostatních příbězích vám říkat nebudu abych vám nezkazila prožitek ze čtení. Pokud máte manga komiksy rádi rozhodně doporučuji.
...................padlý měsíc 2

Hayao Miyazaki

9. listopadu 2011 v 21:32 Lidi které obdivuji
hayako
Tento na prosto neuvěřitelný muž bývá přezdíván japonský Walt Disney. Je malířem ,režisérem a scénáristou těch nejúspěšnějších anime filmů na světě. Jeho pohádky dostaly tisíce vděčnýh ohlasů a jeho postavy jsou naprosto reálné. Existuje jen málo lidí s takovým darem jako má on.

♦♦♦

Já osobně můžu koukat jenom na kvalitní filmy a pokud takové nejsou ani je nedokoukám . Jeho filmy a pohádky však sleduji v podstatě pravidelně. Jsem schopná pustit si je třikrát za sebou a pokud jsem u nich někdy brečela tak brečím pokaždé. Jeho postavy vám dávají naději a neomezenou inspiraci.

♦♦♦

Mezi jeho nejznámější díla patří : PRINCEZNA MONOnoKE 1997
mononoke

Velice krásný film,jako vždy originální nápad a zápletka. Ve chvíly kdy si ho pustíte jste jím zcela pohlceni. Najednou se zžíváte s lesem a s mladou láskou. S bájnými bohy a krásným hlavním hrdinou.(Byl to také můj první shlédnutý anime film a musím říct že mě dostal.) A tento film také prolomil ledy a získal si celý západní svět.

CESTA DO FANTAZIE
cesta do fantazie

Nejznámější anime film všech dob. Byl oceněn oskarem za nejlepší animovaný film a drží i cenu zlatého medvěda.Získal si srdce diváků po celém světě . (Já osobně mám tento filmek ráda ale existují hezčí.)

ZÁMEK V OBLACÍCH 1986
zámek v oblacích

Tohle je tedy opravdová bomba. Snad nikdy jsem neviděla lepší pohádku. Je jedno jestli je vám 10 nebo 80 tohle vás chytí za srdce v každém věku! Je to nádhera ten cit ,animace všechno perfektně sedí. Postavičky vystihují děj mnohem líp než by to udělaly světově uznávaní herci. Je tam láska a napětí a nejlepší je že se ani jeden okamžik filmu nenudíte. Nevíte co se v dalších pár minutách stane a to je něco úžasného. (Vidět tento film byl pro mě nezapomenutelný zážitek. Hned další den jsem si ho musela pustit znovu. Ani se nebudete divit hlavní hrdince že se do hrdiny zamilovala je překrásný.Tenhle film mi ukradl srdce a já ho od něj nikdy nebudu chtít zpátky!!♥ ) A i přestože je film tak starý líbí se pořád stejně.

♦♦♦

"Pokud máme v Pixaru problém a nemůžeme jej vyřešit, obvykle si pustíme v promítací místnosti jeden z Miyazakiho filmů. A vždy to pomůže. Vyjdeme ohromeni a inspirováni," John Lasseter, šéf oddělení animovaných filmů ve společnosti Walta Disneyho.

♦♦♦

Miyazakiho tvorba se vyznačuje opakujícími tématy jako vzájemný vztah člověka, přírody a techniky, nebo pouť mladých lidí za vlastní nezávislostí. Hlavními hrdiny často bývají silné, mladé dívky. Jeho postavy nelze dělit černobíle, i když zpočátku filmu je kladný a záporný hrdina. Na konci se však ukáže, že zlo má v jádru dobrou duši a hlavní hrdina to ukáže světu. Jde tedy i o morální hledisko příběhu. Ukazuje, poučuje, vysvětluje, učí, že uvnitř je každý dobrák.

♦♦♦

Tady máte odkazy ke shlédnutí filmů. Ještě jednou upozornuji ,že je potřeba si je prohlédnout.Bez nich by bylo v mém srdci o stupen méně lásky .

http://filmy.kinotip.cz/zamek-v-oblacich-2004/
http://filmy.kinotip.cz/cesta-do-fantazie-2001/

anime